سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

بهترین ترمیم برای دندان شکسته کامپوزیت است یا لمینت؟


بهترین ترمیم برای دندان شکسته  کامپوزیت است  یا لمینت؟
قيمت 0ريال

بهترین ترمیم برای دندان شکسته  کامپوزیت است  یا لمینت؟
بهترین ترمیم برای دندان شکسته  کامپوزیت است  یا لمینت؟

بهترین ترمیم برای دندان شکسته  کامپوزیت است  یا لمینت؟

هنگام انتخاب بین راه های مختلف برای حل یک مشکل ، دانش قدرت است. در صورت انتخاب بهترین ترمیم برای یک مشکل دندانپزشکی ، تیم خود را برای متخصصان دندانپزشکی حساب کنید تا به شما توصیه کنند. اما شما به عنوان بیمار تصمیم نهایی را می گیرید ، و به درک دقیق گزینه های مختلف ، مزایا و معایب آنها کمک می کند.

اگر شما یک دندان جلو شکسته یا شکسته دارید ، گزینه های احتمالی ترمیم شما کامپوزیت یا لمینت است. اگر شما یک یا چند دندان از دست رفته دارید ایمپلنت دندان بهترین گزینه است. ایمپلنت یا ایمپلنتولوژی، روشی مناسب برای حل مشکلاتی از این قبیل می‌باشد. ایمپلنت دندان با قرارگیری در فک، در واقع نقش دندان‌های اصلی شما را ایفا خواهد کرد. جنس ایمپلنت‌ها از تیتانیوم خالص است که به عنوان ریشه‌ی دندان به منظور نگهداری از روکش‌های جایگزین تاج دندان استفاده می‌شوند.

 کامپوزیت مواد مصنوعی هستند که می توانند رنگی برای مطابقت با دندانهای طبیعی شما باشند. این ماده با استفاده از چسب هایی که جزئی از ساختار دندان می شوند ، تقویت می شود و باعث تقویت دندان اصلی می شود. ترمیم به نظر خوب یا حتی بهتر از دندان اصلی شما است. از اینگونه تعمیرات می توان برای ترمیم تراشه های کوچک به بزرگ و سایر آسیب های ناشی از پوسیدگی یا آسیب دیدن استفاده کرد.

سوالی که برخی از افراد دارند این می باشد که از نظر زیبایی برای لثه هایی که بزرگتر از حد معمول می باشند و موقع لبخند خیلی به چشم می آیند چه باید کرد؟ این افراد معمولا صاحب دندان های کوتاهتری هستند. پاسخ این است که معمولا دندانپزشکان قبل از انجام کامپوزیت دندان و نیز لمینت دندان، لیفت لثه را برای این افراد انجام می دهند تا بتوانند در زمان کامپوزیت دندان و لمینت دندان، دندان های بلندتر و با اندازه مناسب تری برای این افراد در نظر بگیرند.

از آنجا که ترمیم رزین کامپوزیت به طور مستقیم روی دندان در مطب دندانپزشکی اعمال می شود ، ترمیم را می توان در یک ملاقات واحد انجام دادریا حتی تعویض کامپوزیت دندان را. نیازی به استفاده از ترمیم موقت در حالی نیست که در انتظار آزمایش جایگزینی نهایی در آزمایشگاه دندانپزشکی هستید. این همچنین بدان معنی است که تعمیر هزینه کمتری خواهد داشت. ماندگاری کامپوزیت دندان تقریبا نیمی از عمر لمینت دندان می باشد.

یکی دیگر از مزایای رزین کامپوزیت این است که کمتر دندان سالم باید آماده شود تا دندان برای دریافت جایگزینی از آن خارج شود ، زیرا مستقیماً به ساختار اصلی دندان پیوند می زند. از معایب کامپوزیت دندان تغییر رنگ سریع آن نسبت به لمینت دندان می باشد.

لمینت لایه های بسیار نازکی از پرسلن به رنگ دندان است که به دندان نیز وصل می شوند. آنها معمولاً در مواقعی که صدمات جدی بیشتری دارند و یا خطری برای دندان ایجاد می شود ، مانند دندان هایی که دچار شکستگی شده اند ، برای کانال ریشه یا در ورزش های تماسی آسیب دیده اند ، توصیه می شوند.

بیشتر بخوانید: سوالات متداول درباره ی لمینت و کامپوزیت، عوارض روانی ایمپلنت دندان، عفونت ایمپلنت دندان، طول عمر ایمپلنت دندان، مراحل انجام ایمپلنت دندان

استفاده از لمینت ممکن است نیاز به آماده سازی بیشتری دندان داشته باشد (که در آن باید بیشتر مواد اولیه دندان برداشته شود) قبل از ترمیم ترمیم در موقعیت. ونیرهای چینی چسبانیده شده احتمالاً ماندگاری بیشتری نسبت به رزینهای کامپوزیتی دارند. آنها باید در آزمایشگاه ساخته شوند ، بنابراین به بیش از یک مراجعه نیاز دارند و هزینه بیشتری دارند.

به طورکلی نمی توان برای ماندگاری لمینت دندان، مدت زمان دقیقی را گفت، زیرا طول عمر آن بسته به شرایط مختلف متغیر است، اما اگر به درستی نصب شود و نکات زیر را رعایت کنید، تقریبا بین 15 تا 20 سال هیچ آسیبی نمی بیند.

برخی از مواردی که باید برای ماندگاری لمینت دندان انجم داد عبارت اند از:

  • دقت در انتخاب متخصص خوب لمینت
  • انجام درست مراقبت های بعد از درمان
  • رعایت موارد بهداشتی دهان و دندان

همه موارد فوق عواملی است که باید در انتخاب رزین کامپوزیت یا لمینت برای ترمیم دندان تراشیده یا آسیب دیده خود در نظر بگیرید. طبق معمول در تصمیم گیری های این چنینی ، انتخاب نهایی به وضعیت فردی شما بستگی دارد.

http://www.drmarkdds.com/blog/post/whats-the-best-repair-for-a-chipped-tooth---composite-resin-or-porcelain-veneer.html

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت