سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی


 
قيمت 0ريال

 میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی
 میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی
 میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی

مقدار تراش دندان برای لمینیت بر اساس فاکتورهای متعددی انتخاب می‌شود:

موقعیت دندان ها در ظاهر کلی صورت

موقعیت دندان ها در قوس فکی

موقعیت دندان ها نسبت به یکدیگر ( میزان عقب یا جلو بودن دندان ها )

پس نسخه‌ی واحدی در مقدار تراش برای همه‌ی بیماران وجود ندارد و بر اساس شرایط دندانی و هدف از درمان باید در این مورد تصمیم‌گیری شود.

ولی در حداکثر مقدار تراش، یک لایه نازک (حدود ۰/۳ -۰/۶ میلیمتر) از سطح دندان خواهد بود که به جای آن لمینت چسبانده می‌شود.

لمینت فقط به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شود.

برای تراشیدن دندان از بی حسی موضعی استفاده میشود تا راحت باشید.

اگر ضخامت مینا کم باشد بهتر است از روش دیگری استفاده شود، چون در صورت نازک بودن مینا ممکن است در فرایند تراشیدن دندان، بخشی از مینا به کلی از بین برود و عاج که در زیر آن قرار دارد، نمایان شود. این موضوع هم باعث سست تر بودن پیوند لمینت و دندان می‌شود و هم احتمال حساسیت دندان و پوسیدگی را بیشتر می‌کند.

جنس لمینت دندان

    لمینت های سرامیکی می توانند از سرامیک های مختلف و با روش های مختلف ساخته شوند.
    بعضی از لمینت ها به روش ریخته گری ساخته می شوند مثل سیستم ایماکس.
    بعضی به روش تراشکاری ساخته می شوند مثل سیستم کاد کام سلترادو.
    بعضی دیگر هم بصورت خمیر لایه به لایه روی کست گچی فرم داده می شود و در کوره پخته می شود مثل لمینت های فلدسپاتیک. این سیستمها از لحاظ استحکام و شفافیت و سایر خصوصیات کمی با هم متفاوتند.
طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

لمینت دندان اغلب از مواد سرامیکی ساخته می شود که مانند دندان های طبیعی شما لکه دار نمی شوند. روکش های لمینت سرامیکی همچنین بسیار بادوام هستند و با مراقبت مناسب می توانند تا 15 سال دوام بیاورند. لمینت دندان غیر قابل تخریب نیستند و فقط قسمت جلوی دندان شما را می پوشانند ، بنابراین شما هنوز هم باید از بقیه دندان های خود مراقبت کنید. همچنین باید از عادت های خاصی که برای دندان ها مضر می باشد مانند جویدن ناخن یا گاز گرفتن اجسام سخت خودداری کنید.

در یک مقایسه بین لمینت سرامیکی و مشابه آن کامپوزیت دندان می توان متوجه شد که اگر چه قیمت لمینت دندان نسبت به کامپوزیت ونیر بیشتر و تقریبا دوبرابر می باشد ، این افزایش هزینه با طول عمر لمینت دندان جبران می شود. تفاوت ها و شباهت هایی بین کامپوزیت و لمینت دندان وجود دارد که بیماران را در انتخاب هر کدام از این روشها مردد ساخته است. در یک مقایسه اجمالی بین دو روکش لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر می توان به این اطلاعات دست یافت: ونیر کامپوزیت ارزانتر از لمینت دندان است، لمینت سرامیکی دندان زیباتر و شفاف تر از کامپوزیت می باشد، طول عمر لمینت دندان بیشتر از ماندگاری کامپوزیت دندان است، کامپوزیت دندان کمتر تهاجمی است و معمولا مینای دندان برای انجام کامپوزیت تراشیده نمی شود، کامپوزیت دندان در یک جلسه ی دندانپزشکی قابل انجام است ولی روکش لمینت حداقل به دو جلسه دندانپزشکی نیاز دارد.

مضرات روکش لمینت دندان

    قابل برگشت نیستند. به دلیل تراشیده شدن مینای دندان، شما دیگر نمی توانید روکش های لمینت دندان را حذف کنید. در صورت نیاز می توانید آنها را تعویض و جایگزین کنید. به همین دلیل گفته می شود روش لمینت، یک روش برگشت ناپذیر می باشد.
    لمینت دندان در صورت ابتلا به بیماری لثه ، دندان های ضعیف یا سایر موارد انتخاب خوبی برای شما نیست
    قیمت لمینت دندان نسب به مشابه خود، کامپوزیت دندان، بیشتر است.
    معمولاً در صورت تراشه یا ترک خوردگی ، روکش های لمینت دندان قابل تعمیر نیستند. افرادی که دندانهای خود را خرد می کنند ممکن است کاندیداهای خوبی برای روکش لمینت دندان نباشند
    پس از لمینت ، دندانهای طبیعی شما ممکن است نسبت به دمای گرم و سرد حساس تر شوند
    ممکن است لمینت دندان مطابق با رنگ دندانهای دیگر شما نباشند.

 
پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت