سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

آیا ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان میشود؟


 
قيمت 0ريال

آیا ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان میشود؟
آیا ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان میشود؟

آیا ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان میشود؟
روشی برای بهبود ظاهر، شکل دندان‌ها و بهبود عملکرد دندانهاست. اگر دندان‌های فردی به دلیل کوچک بودن فک و یا کج بودن دندان‌ها هم تراز نباشد و یا روی هم قرار گرفته باشند باعث ایجاد مشکل در جویدن غذا، تمیز کردن دندان ها و در آخر باعث ظاهر نامناسب دندان‌ها که نسبت به موارد دیگر مشخص‌تر است ، میشود.

متخصص ارتودنسی می‌گوید بر اساس سوالات و بازخورد مردم درباره انجام  ارتودنسی در شبکه‌های مجازی هنوز بسیاری از مردم نمیدانند که ارتودنسی چیست؟ به همین دلیل طبق گفته‌ی ایشان توضیحی در مورد درمان ارتودنسی در ادامه میاوریم.

ارتودنسی دندان تنها به معنی مرتب و ردیف کردن دندانها نیست. در واقع ارتودنسی ردیف شدن درست دندان‌ها و ارتباط صحیح دندانها با فک مقابل،استخوان فک و بافت صورت شامل:چانه، بینی و لبها می‌باشد.

افراد با دندان های به هم ریخته و نامنظم به علت عدم دسترسی به تمامی سطوح دندان ها در حین مراقبت های دندانی (مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ) بیشتر دچار مشکلاتی از قبیل التهاب لثه،تجمع پلاک و جرم اطراف دندانها و همچنین پوسیدگی دندان می شوند .

در تحقیقات بالینی انجام شده درصد شیوع بیماری لثه،تجمع پلاک وشیوع پوسیدگی در دندان های نامرتب و به هم ریخته به مراتب بالاتر از افراد بادندان های مرتب بوده است.

در نتیجه ارتودنسی به علت مرتب سازی دندان ها درصد شیوع بیماری های لثه، تجمع پلاک و پوسیدگی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد .

در حین درمان ارتودنسی به علت وجود سیم و براکت های ارتودنسی گیر غذایی اطراف براکت ها و دندانها بیشتر می شود. چنانچه مراقبت های لازم (مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی، استفاده از نخ دندان ارتودنسی و دهان شویه) بهداشت دهان و دندان انجام نشود امکان پوسیدگی دندان افزایش می یابد. در صورتی که درمان ارتودنسی با رعایت بهداشت دهان و دندان همراه باشد امکان پوسیده شدن دندان ها به صفر می رسد.

با پیشروی درمان و ردیف شدن دندانها به مراتب شیوع پوسیدگی دندانها و مشکلات لثه نیز کاهش می یابد.

هزینه‌‌ی ارتودنسی:

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در هر زمینه‌ای، بحث هزینه می‌باشد. هزینه‌ی ارتودنسی به عوامل زیادی از جمله: مدت زمان درمان، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، آماده‌سازی‌های قبل از انجام ارتودنسی (مانند جرمگیری، کشیدن و یا پرکردن دندان) و... بستگی دارد، در نتیجه به طور مشخص نمی‌توان نرخ دقیقی برای این کار در نظر گرفت؛ ولی شما می‌توانید با چندین مرکز مشورت کرده و نرخی حدودی را بدست آورید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با ارائه شرایط اقساط بلند مدت توانسته به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران فعالیت کند تا مراجعه کنندگان نگران پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی و زیبایی دندان‌هایشان نباشند.


پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت