سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

چه کسانی به ارتودنسی نیاز دارند؟


 
قيمت 0ريال

چه کسانی به ارتودنسی نیاز دارند؟
چه کسانی به ارتودنسی نیاز دارند؟
چه کسانی به ارتودنسی نیاز دارند؟
(Orthodontics) یکی از شاخه‌‌ها و تخصص های دندانپزشکی (dentistry) است. دندانپزشکان در این تخصص، به درمان عدم هماهنگی و عدم جفت شدن دندان ها می‌پردازند که اصطلاحاً� به آن مال اکلوژن (malocclusion) نیز گفته می‌شود. متخصص ارتودنسی در هماهنگ کردن ناهماهنگی‌های دندان ها تخصص دارد. از آنجایی که اغلب درمان های ارتودنسی ظاهر و شکل صورت افراد را بهبود می‌بخشند، می‌توان گفت که پروسه‌های درمانی انجام شده در این تخصص، جنبه زیبایی نیز دارند. اما درمان‌ها اغلب با هدف بهبود عملکرد دهان و دندان انجام می‌شود.
آیا ارتودنسی درد دارد؟

یکی دیگر از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد برای انجام دادن یا ندادن هر روش درمانی، میزان درد آن روش می‌باشد. بالطبع هر عملی که جنبه‌ی درمانی و یا حتی زیبایی داشته باشد، دردآور است ولی خوبی روش ارتودنسی این است که درد آن قابل کنترل می‌باشد. معمولا در برخی از مراحل، بیمار دچار درد می‌شود، مثلا پس از گذاشتن بریس، با شروع هم تراز شدن دندان‌ها و یا هنگام غذا خوردن به خصوص در روزهای اول درمان. به طور کلی درد ارتودنسی تنها در 5 الی 7 روز ابتدای درمان می‌باشد، البته در هر بار معاینه و تعویض بریس یا وسایل درمانی، این دردها باز به وجود می‌آیند. برای کاهش درد هم می‌توانید از قرص‌های مسکن مثل استامینوفن استفاده کنید. در ضمن درد شما به حدی است که می‌توانید آن را تحمل کنید، اگر دردی غیر قابل تحمل داشتید، نشان دهنده‌ی مشکلی می‌باشد که حتما باید با پزشک خود در میان بگذارید.
درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

    ازدحام یا شلوغی دندان‌ها
    فاصله بین دندان‌ها
    اوربایت یا جلوزدگی فک بالا
    آندربایت یا جلوزدگی فک پایین
    اورجت
    اپن بایت
    کراس بایت
    دندان نهفته
پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی

یکی از نگرانی‌هایی که در درمان ارتودنسی وجود دارد ایجاد پوسیدگی دندان و همچنین بیماری‌های لثه است. با بودن وسایل و براکت‌های ارتودنسی روی دندان‌ها ممکن است در زمان غذا خوردن قطعاتی به حاشیه آنها گیر کند که ممکن است جایگاه باکتر‌ی‌ها شود. به این ترتیب مسواک نزدن و استفاده نکردن مرتب از نخ دندان و برس بین براکت‌ها موجب بروز پوسیدگی‌ها و بیماری‌ های لثه یا تغییر رنگ آنها خواهد شد.

یکی دیگر از نگرانی‌ها که ممکن است افراد را به خود مشغول کند، پوسیدگی زیر وسایل ارتودنسی است. اما این مشکل اصلاً وجود ندارد و باقی مانده غذاها فقط اطراف براکت‌ها جمع می‌شوند و رعایت نکردن بهداشت خطر پوسیدگی را در همین ناحیه به وجود می‌آورد.
پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت