سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

نحوه عملکرد دستگاه ارتودنسی


 
قيمت 0ريال

نحوه عملکرد دستگاه ارتودنسی
نحوه عملکرد دستگاه ارتودنسی

نحوه عملکرد دستگاه ارتودنسی

دستگاه‌های ارتودنسی با اعمال نیرو روی دندان‌ها آنها را جا به جا می‌كند. این نیرو با اطلاع كامل از میزان آنها و محاسبه با روش‌های خاص درمانی انجام می‌شود.

پس از هر بار كشیدن سیم‌ها كمی درد ایجاد می‌شود كه معمولا بعد از چند روز از بین می‌رود. نكته مهم آن است كه درمان ارتودنسی نیاز به نظم خاص و آماده‌سازی دارد.

حین ارتودنسی باید جرم‌گیری، ترمیم پوسیدگی، كشیدن دندان و آموزش بهداشت انجام شود تا پس از اتمام ارتودنسی دندان‌ها در سالم‌ترین شكل خود قرار داشته باشد.

مزایای ارتودنسی پیشگیری 

بهترین سن برای اولین ویزیت توسط  متخصص ارتودنسی، سن هفت سالگی است. در این سن بدلیل آغاز تکامل دندانی-فکی، بروز برخی از ناهنجاریها قابل تشخیص بوده ، درمان آنها به راحتی قابل انجام است. شروع درمان در این مرحله بهترین نتیجه را با حداقل زمان و هزینه شامل می‌شود.

از جمله مزایای ارتودنسی پیشگیری :

احتمال کشیدن دندان دائمی کم می‌شود.

احتمال نیاز به جراحی فک کم می‌شود.

فضای دندان‌های دائمی حفظ می‌شود.

طول درمان  ارتونسی کوتاه تر می‌شود.

احتمال کمی وجود دارد که دندان‌های دائمی نهفته شوند.

هزینه‌ی ارتودنسی بسته به نوع ارتودنسی، میزان پیچیدگی درمان و... ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال هزینه ارتودنسی لینگوال بسیار بیشتر از ارتودنسی سرامیکی می‌باشد. پس ابتدا به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا نوع ارتودنسی که باید شما انجام دهید را مشخص کنند تا هزینه درمان مشخص شود.

بهترین سن برای انجام ارتودنسی چه زمانی است؟

یکی از سوالات مطرح در مورد ارتودنسی دندان این است که بهترین سن برای انجام ارتودنسی چه زمانی می‌باشد؟

طبق نظر متخصصان کلینیک بهترین سن برای انجام ارتودنسی بین 8 تا 12 سال است. چرا که در این بازه‌ی زمانی استخوان فک و دندان‌های دائمی در حال رشد هستند و انجام ارتودنسی باعث هدایت بهتر دندان‌ها در هنگام رشد و اصلاح رشد فک می‌شود.

مزایای استفاده از ارتودنسی سرامیکی:

    مهم‌ترین مزیت بریس‌های سرامیکی، هم‌رنگ بودن آن‌ها با دندان است. کسانی که می‌خواهند بریس‌ها و سیم‌هایشان زیاد مشخص نباشند، بریس‌های سرامیکی یکی از بهترین گزینه‌های آن‌ها می‌باشد.
    این بریس‌ها، کمترین آسیب را به لثه‌ها می‌رسانند، بنابراین روش درمانی کم دردی است.
    اگر از این بریس‌ها به خوبی مراقبت شود، استحکام بسیار بالایی دارند و احتمال شکستن یا لب پریدگی آن‌ها بسیار کم است.

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت