سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

ارتودنسی کودکان


 
قيمت 0ريال

ارتودنسی کودکان
ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان

کودکی که تحت درمان ارتودنسی است باید از خوردن غذاهای سفت و چسبنده خودداری کند زیرا این خوراکی‌ها به براکت‌ها آسیب می‌زنند.

توصیه‌ می‌شود در هفته‌ های اول از غذاهای نرم مانند سوپ، آش و پوره استفاده شود. والدین باید در مقابل خواست آنها برای خوردن شکلات و خوردنی‌های سفت دیگر مقاومت کنند. بیشتر کودکان درد کمی را حین ارتودنسی تجربه می کنند. در صورت نیاز به طور حتم ارتودنتیست معالج، داروی مسکن لازم را برای کاهش درد تجویز خواهد کرد. رعایت بهداشت دهان و دندان از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در ارتودنسی است. دندانپزشک باید صحیح مسواک زدن با وجود براکت‌ها و استفاده از نخ_دندان و دهان شویه مخصوص کودکان را به والدین و کودکان آموزش دهد والدین نیز باید بر انجام صحیح این پروسه ها نظارت دقیق داشته باشند.

بهترین سن برای انجام ارتودنسی چه زمانی است؟

یکی از سوالات مطرح در مورد ارتودنسی دندان این است که بهترین سن برای انجام ارتودنسی چه زمانی می‌باشد؟

ما در این مطلب طبق نظر متخصصان مجرب کلینیک سیب سفید این سوال را پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

طبق نظر متخصصان کلینیک بهترین سن برای انجام ارتودنسی بین 8 تا 12 سال است. چرا که در این بازه‌ی زمانی استخوان فک و دندان‌های دائمی در حال رشد هستند و انجام ارتودنسی باعث هدایت بهتر دندان‌ها در هنگام رشد و اصلاح رشد فک می‌شود.

آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟

بزرگسالان هم می توانند از مزایای درمان ارتودنسی بهره مند شوند و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. درمان ارتودنسی محدودیت سن ندارد و در هر سنی در صورت سلامت دندانها و بافتهای نگهدارنده امکان پذیر است.
درمان بهم ریختگی و مرتب کردن دندانها در سن بالاتر امکان پذیر است و فقط به علت تغییرات استخوانی مدت درمان از کودکان کمی طولانی تراست.

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت