سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

پیوند استخوان برای کاشت دندان


 
قيمت 0ريال

پیوند استخوان برای کاشت دندان
پیوند استخوان برای کاشت دندان

پیوند استخوان برای کاشت دندان

برای پیوند استخوان در ایمپلنت می‌توان پیوند را هم‌زمان با ایمپلنت انجام داد البته توجه داشته باشید که این فقط در صورتی امکان‌ پذیر است که تحلیل استخوان فک ناچیز باشد. ⁣اما اگر استخوان فک به دلیل بیماری و عفونت بسیار تحلیل رفته باشد دیگر نمی‌توان ایمپلنت و پیوند را هم‌زمان انجام داد در این صورت ۲ تا چند ماه قبل از کاشت ایمپلنت دندان، پیوند استخوان انجام می‌شود تا در این مدت‌ زمان میزان استخوان موردنیاز برای ایمپلنت فراهم شود. ⁣

وقتی فردی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار است، به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا عفونت دیگری دندان خود را از دست می دهد ، کاشت دندان یک راه حل عالی ، ایمن و طولانی مدت است. ایمپلنت دندانی یک ریشه دندان مصنوعی است که یک متخصص خبره بورد در پریودنتولوژی و جراحی ایمپلنت دندان به منظور نگه داشتن دندان یا بریج جایگزین آن را در فک قرار می دهد. ایمپلنت ها طبیعی و طبیعی به نظر می رسند و پس از اتمام مراحل کار دقیقاً مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. ایمپلنت ها همچنین می توانند در نجات دندان های دیگر نیز کمک کنند ، زیرا آنها برای حمایت از دندان های همسایه متکی نیستند. پیوند استخوان ممکن است در هنگام قرار دادن ایمپلنت دندان بخشی ضروری از این فرآیند باشد.

روش های انجام پیوند استخوان

از دو روش پیوند استخوان برای ایمپلنت می توان استفاده کرد. لیفت سینوس و ریج افزایی

  •     لیفت سینوس

سینوس یک حفره در فک بالاست که به مجرای تنفسی بینی متصل است. جراحی لیفت سینوس  برای رفع مشکل تحلیل رفتن استخوان عمودی دندان‌های آسیای فک بالایی صورت می گیرد. با انجام این جراحی در قسمت فک بالا استخوان اضافه می شود. این عمل تقویت سینوس نیز نامیده می شود. از دست دادن و یا پوسیدگی دندان های آسیا و یا وجود عفونت در استخوان فک، سبب تحلیل رفتن استخوان می شود. فقدان استخوان برای کاشت دندان مشکل ایجاد می کند و بنابراین پیوند استخوان به این ناحیه لازم است تا بتوان درمان ایمپلنت را انجام داد. (بیشتر بخوانید: آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟)

  •     افزایش ریج

در روش افزایش ریج، به ارتفاع اسخوان فک و یا به پهنای استخوان فک افزوده می شود. از بین رفتن استخوان فک سبب می شود که ارتفاع و عرض استخوان توان کافی برای نگهداری از "ایمپلنت دندان" را نداشته باشد. متخصص ایمپلنت دراینصورت از افزایش ریج برای افزایش تراکم استخوانی فرد استفاده می کند.

جراحی ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان معمولاً به صورت مرحله ای انجام می شود. ابتدا دندان آسیب دیده برداشته می شود. سپس استخوان فک برای جراحی آماده می شود. در این مرحله ممکن است پیوند استخوان انجام شود. پیوند استخوان روشی است که استخوان از دست رفته را جایگزین و بازسازی می کند و همچنین می تواند کانتور مناسب صورت را بازیابی کند. اگر دندان ها به دلیل ضربه ، پوسیدگی و پوسیدگی یا آسیب دیدگی از بین رفته باشند ، غالباً مقداری از دست دادن استخوان اتفاق می افتد و استخوان اطراف فک شروع به خراب شدن می کند. در صورت وجود پیوند استخوان ، پایه محکم تری برای کاشت دندان ایجاد می شود.

چرا برای ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز است؟

تحلیل رفتن استخوان سبب می شود که نگهداری و پشتیبانی ایمپلنت ب عنوان دندان جدید عملا غیر ممکن شود. جایگزین کردن دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان، نیاز به مقدار و تراکم مناسب استخوان دارد. در ایمپلنت دندان، پایه ایمپلنت توسط بافت استخوانی اطراف نگهداشته شده و در آن ادغام می شود. این یک مرحله بسیار مهم در ایمپلنت دندان می باشد.
در شرایطی که بیمار میزان استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت را نداشته باشد، برای رفع کمبود، با تشخیص متخصص ایمپلنت پیوند استخوان فک، پیش از ایمپلنت دندان و یا بسته به شرایط در حین جراحی ایمپلنت انجام می شود.


پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت