سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان


 
قيمت 0ريال

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان
مراقبت های بعد از عصب کشی دندان
مراقبت های بعد از عصب کشی دندان
پس از انجام عصب‌کشی دندان طبق گفته متخصصان نیاز نیست داروهای خاصی مصرف شود فقط در مواقع خیلی هاد و ضروری میتوان از مسکن‌های ضد التهاب مانند ژلوفن و یا ناپروکسن استفاد کرد.
اگر پس از انجام عصب‌کشی فرآیند درمان ریشه ناموفق باشد و فرد باز هم در ناحیه همان دندان درد شدید داشته باشد دندان باید کشیده شود.
دستورالعمل‌های پس از عصب کشی را همانطور که دندانپزشک تجویز کرده است به طور دقیق دنبال کنید.
به میزان دردهایی که بعد از عصب‌کشی دندان برایتان به وجود می‌آید دقت کنید اصولا دردهای بعد از عصب کشی با داروهای آنتی‌بیوتیک و مسکن از بین می‌رود در غیر اینصورت باید بیمار بلافاصله به متخصص کلینیک مراجعه کند.
منطقه‌ای که تحت درمان عصب کشی بوده است را باید تمیز نگه دارید همچنین باید اطمینان حاصل کنید که در طول درمان عصب کشی و بعد از آن هیچگونه آلودگی به این نواحی نرسد.
بعد از انجام عصب کشی مراقب باشید بر روی دندان‌های عفونتی خود در هنگام مسواک زدن و جرمگیری فشار بیش از حد وارد نکنید. همچنین در حد امکان تا مدتی از غذاهای چسبنده و جویدنی استفاده نکنید.
بعد از انجام عصب کشی تا مدتی از خوردن مواد غذایی سخت، گرم و سرد اجتناب کنید.زیرا دندان‌ها به طور موقت به غذاهای سرد و گرم حساس می‌شوند پس سعی کنید از غذاهایی با دمای متوسط استفاده کنید.
حتماً پس از انجام عصب‌کشی دندان از روکش روی تاج دندان استفاده کنید زیرا اگر دندان همانطور به حال خود رها شود احتمال عفونت گرفتن دوباره‌ی آن وجود دارد. به علاوه باتوجه به شکننده بودن ساختار دندان قبل از روکش دندان به هیچ وجه بر روی دندان عصب‌کشی شده فشار نیاورید و یا چیزی گاز نزنید.همچنین روکش دندان به جلوگیری از عوارض بعدی درمان ریشه نیز کمک می‌کند.
پس از عصب‌کشی مسواک زدن مانعی ندارد ولی استفاده از نخ دندان به دلیل احتمال خارج شدن پانسمان موقت توصیه نمی‌شود البته تا زمانیکه دندان روکش و ترمیم شود.
علائم نیاز دندان به عصب کشی چیست؟
    درد
    حساسیت دندان به گرما یا سرما
    حساسیت به لمس کردن و جویدن برخی مواد غذایی
    تغییر در رنگ دندان
    تورم
    حساسیت در گره‌های لنفاوی،لثه و استخوان‌های اطراف دندان
با این تفاسیر گاهی اوقات این عفونت هیچ علائمی در ظاهر از خود نشان نمیدهد ولی دندان نیازمنده درمان ریشه  یا  عصب کشی است.
اگر التهاب یا عفونت پالپ و ریشه دندان بدون درمان باقی بماند یعنی عصب کشی نشود، می تواند باعث درد شدید یا منجر به آبسه شود.
هزینه عصب کشی دندان به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه عصب کشی طبق تعرفه  مشخص محاسبه می شود و بستگی به شرایط دندان بیمار،  قابل تغییر است. قیمت عصب کشی هر دندان با دیگر دندان متفاوت است و این تفاوت دلایل بسیاری دارد که در این مقاله قصد داریم درباره هریک از این دلایل صحبت کنیم پس ادامه مطلب را مطالعه فرمایید. در این مقاله قصد داریم قیمت عصب کشی را بر اساس مواد های مختلف موجود باهم مقایسه کنیم و دلایل این اختلاف قیمت هارا بیان کنیم. اما به صورت کلی علت تفاوت قیمت ها در عصب کشی به دلایل زیر است.
درد بعد از عصب کشی
زمانی که دندانی نیاز به درمان ریشه یا عصب کشی دارد، این تفکر که با درد بعد از عصب کشی دندان چه کار کنیم، باعث می شود در شروع این درمان تردید داشته باشیمدر این قسمت قصد داریم در مورد درد بعد از عصب کشی ( درمان ریشه ) بیشتر صحبت کنیم...
بسیاری از افراد نگران درد بعد از عصب کشی و یا همان درمان ریشه هستند و با توجه به توصیفاتی که از دیگران شنیده اند و یا تجربیات شخصی شان از انجام این درمان هراس دارند و نگران این هستند که شاید درمان به خوبی انجام نشده و به همین دلیل است که دچار حساسیت و درد میشوند،
پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت